Koncertní agentura ANIMA

I N T E R P R E T I

Český smyčcový orchestr byl založen v roce 1996.

Hráči v tomto souboru jsou členové komorních smyčcových souborů např. Sukův komorní orchestr, Talichův kom. orchestr a dalších.

Tento ansámbl založil houslista a koncertní mistr Jakub Janský v roce 1996. Do bohatého repertoáru smyčcového souboru jsou zahrnuta díla všech stylových období - od barokního po tvorbu impresionismu.

Aleš Bárta (nar. 1960) je jedním z nejúspěšnějších českých varhaníků. Je vítězem Mezinárodní varhanní interpretační soutěže Antona Brucknera v Linci 1982, laureátem Mezinárodní varhanní soutěže Franze Liszta v Budapešti 1983 a absolutním vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Pražského jara 1984.

Svá studia zahájil na brněnské konzervatoři u prof. Josefa Pukla a pokračoval na pražské Akademii múzických umění ve třídě doc. Václava Rabase. Již při studiu se stal úspěšným účastníkem významných soutěží.

Jako sólista vystupuje s předními symfonickými a komorními orchestry (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Virtuosi di Praga, Pražský komorní orchestr) a význačnými sólisty (Josef Suk, Ivan Kusnjer, Sergej Kopčák, Miroslav Kejmar).

Josef Popelka (1954) studoval hru na varhany na konzervatoři a na pražské HAMU. Zůčastnil se také několika mistrovských kurzů, např. u prof. J. Reinberga v Praze, dále u prof. J. E. Kohlea ve Weimaru a prof. F. Peeterse v belgickém Mechelenu.

Získal řadu ocenění v domácích soutěžích, k jeho největším úspěchům patří vítězství a titul laureáta, které získal v roce 1979 na mezinárodní varhanní soutěži Pražského jara. Spolupracuje s Českým rozhlasem, pro který nahrál desítky snímků, zejména české barokní hudby. Pro Panton natočil Bachovu Hudební obětinu - tento snímek byl ocěněn Zlatým štítem Pantonu, pro Bonton pak realizoval Bachovo Umění fugy, na několika dalších discích řady nahrávacích společností vystupuje jako spoluhráč různých instrumentalistů.

V současné době je pedagogicky činný na pražské konzervatoři a HAMU, je členem různých soutěžních porot. Pro hudební vydavatelství českého rozhlasu připravil čtyři svazky dosud nepublikovaných skladeb B. A. Wiedermanna, které vyšly tiskem v roce 2007 a 2010.

Jeho repertoir zahrnuje všechna stylová období od renesance k současnosti.

Zuzana Němečková studovala varhanní hru na Pražské konzervatoři a pak u prof. Jana Hory na pražské AMU.

Získala řadu ocenění v národních i mezinárodních soutěžích v Opavě, Brně, Budapešti a Praze.

Je laureátkou varhanní soutěže Pražského jara 1984.

Natočila řadu snímků pro Český rozhlas,Českou televizi a různé gramofonové společnosti. Koncertuje v Česku i v zahraničí,a to jako sólistka,ale i členka různých komorních uskupení,a též se sbory a orchestry.

Jana Koucká studovala zpěv na Pražské konzervatoři u Z. Jankovského a na AMU u M. Hajóssyové, a studia završila v Rakousku a v Nizozemí.

Jako sólistka souboru Hofmusici ztvárnila koncertně i scénicky řadu titulních postav v barokních operách a oratoriích, v květnu 2004 se úspěšně představila na Händel-Festspiele v německém Göttingenu jako Elmira (G. F. Händel: Sosarme), v r. 2008 ve světové premiéře Vivaldiho opery Agrippo v Praze a na festivalu Galuppi v Benátkách, v roce 2009 na Händel-Festival Japan v Tokiu.

Ve své koncertní činnosti se soustřeďuje nejen na komorní repertoár, ale zpívá též kantáty a oratoria. Kromě Prahy (a České republiky vůbec) koncertovala též v Německu, Nizozemí, Rakousku, Jižní Africe a na Kanárských ostrovech. Nahrává pro Český rozhlas a Českou televizi a natočila též několik CD.

Jakub Janský se začal hře na housle věnovat v sedmi letech. Po studiu u prof. Milady Monoszonové a prof. Pavla Kudeláska pokračoval v soukromém studiu u prof. Nory Grumlíkové.

Od roku 2000 je stálým členem Sukova komorního orchestru jako vedoucí skupiny druhých houslí, s tímto tělesem vystupuje také jako sólista.

Od roku 1999 se věnuje coby člen kvintetu Bona Fide Tango argentinskému tangu, především hudbě Astora Piazzolly - zakladatele stylu “Tango Nuevo”. Tuto hudbu také aranžuje nejen pro zmíněný kvintet, ale i další soubory - Sukův komorní orchestr, Bohemia saxophone kvartet apod.

Od r. 2011 pravidelně koncertuje s varhaníkem Alešem Bártou a zpěvačkou Olgou Jelínkovou.